Алегри похвали Милан след успех над Наполи

Масимилиано Алегри остана доволен от изявите на играчите на Милан срещу Наполи Снимка: Getty Images
Масимилиано Алегри остана доволен от изявите на играчите на Милан срещу Наполи

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри не спести похвали за своите играчи след успеха над Наполи в дербито на 27-я кръг на серия А. „Росонерите" спечелиха с 3:0 и направи разликата между двата тима в класирането шест точки. Поражението свали Наполи от второто място и прати там Интер.

Попаденията снощи отбелязаха Златан Ибрахимович от дузпа, Кевин Принс Боатенг и Алешандре Пато.

„Смятам, че играхме по-добре от съперника, който нямаше дори удар във вратата ни. През първото полувреме също стояхме много добре, мака че тогава направихме някои грешки в атака. Доволен съм от характера на отбора и от победата.

Радващо е, че скоро много от контузените ни играчи ще се завърнат на терена. Боатенг е футболист, който може да промени развоя на един мач и той го демонстрира днес. Същото стори Робиньо срещу Парма или Пато миналия уикенд", заяви след двубоя Масимилиано Алегри.

Той призна, че отсъдената в полза на неговия тим дузпа, от която падна първия гол в началото на второто полувреме е била съмнителна. „В първия момент ми се стори, че има дузпа, но като видях повторенията се породиха някои съмнения".

Успехът увеличи шансовете на Милан да спечели титлата в Италия. Изигралият отличен мач бразилец Алешандре Пато обаче обяви, че в отбора все още не мислят за това, а са концентрирани върху следващия мач с Ювентус.

"Никой в съблекалнята не говори за титлата. Всички мислим единствено за следващия ни мач с Ювентус. Харесва ми да нося екипа на Милан. Тук са събрани страхотни играчи. Съотборниците ми са като братя. Искам да бъда на терена всеки мач, но треньорът взима решенията и знам, че те са правилни. Знам, че има още над какво да работя и продължавам да се старая", заяви Пато.