Меси и Роналдо блестят за Барселона и Реал

Кристиано Роналдо вкара четири гола за Реал срещу Сантандер

Суперзвездите на Барселона и Реал (Мадрид) Лионел Меси и Кристиано Роналдо бяха в основата на победите на своите отбори в първите срещи от 8-ия кръг на Примера Дивисион

В ранния мач от програмата днес Лео Меси заби два гола и донесе успеха на Барселона срещу Сарагоса с 2:0. Това е четвърта победа на испанския шампион в четирите му мача като гости през този сезон. Така тимът на Хосеп Гуардиола подобри клубния рекорд по поредни победи на чужд терен на старта на сезона. Сарагоса доигра мача с 10 души след като Понсио бе изгонен с червен картон в началото на второто полувреме. Той удари без топка Дани Алвеш и пое към съблекалните.

За Меси това бе мач №150 от дебюта му в Ла Лига през 2004 г. и попадения №138 и 139 с екипа на Барселона. През този сезон той е отбелязал 12 попадения - пет в първенството, четири в Шампионската лига, три за Суперкупата на Испания.

В Сарагоса капитанът на Барселона Карлес Пуйол записа своята победа №200 с екипа на каталунците. За Пеп Гуардиола това бе 64-та му победа като треньор на „блаугранас", с което се изравни с Тери Венейбълс на 7-та позиция във вечната ранглиста на клуба.

Въпреки че отново не успя да се разпише Давид Вия спази традицията да не губи в мачовете със Сарагоса, където изкара два сезона. Астурианецът се отчете с перфектен пас към Меси за първото му попадение, греда и няколко удара към вратата на Сарагоса.

Лошата новина за Барселона може да е травмата получена от централния защитник Жерар Пике в двубоя. При един от сблъсъците испанският национал се озова на земята, държейки се за рамото и се наложи намесата на медицинския екип на каталунците. В момента Гуардиола рацполага на тази позиция само с него и с капитана Карлес Пуйол. Третият, който играе на поста - Габи Милито е с контузия и ще се възстановява поне още седмица.

Минути след Барселона успех записа и Реал (Мадрид). Тимът на Жозе Моуриньо вкара шест гола и вече има 16 попадения в последните си три мача в Примера и 18 в последните си четири срещи изобщо. Реал спечели с 6:1 срещу Сантандер. Четири от попаденията бяха дело на Кристиано Роналдо, по едно отбелязаха Гонсало Игуаин и Месут Йозил.

Това бе петият гол в седем мача на Гонсало Игуаин срещу този съперник. Нападателят се разписа в последните 4 срещи срещу Сантандер. Аржентинецът вече има 70 попадения в 152-та си мача за Реал, а за този сезон - шестият му гол в Ла Лига.

Кристиано Роналдо пък демонстрира убийствена ефективност от пристигането си на „Сантяго Бернабеу" през лятото на 2009 г. Той изиграл 46 мача с екипа на Реал във всички турнири и има 44 гола. С отбелязаните четири гола тази вечер той вече има 11 в шампионата и е убедително начело в листата на голмайсторите.

Двубоят срещу Сантандер пък бе №100 в Примера Дивисион за бразилския защитник Марсело. През миналия шампионат той бе асистент №1 на тима си с 8 завършващи подавания.

Реал доигра мача с 10 души след като един от най-добре представилите се футболисти срещу Сантандер - аржентинецът Анхел ди Мария напусна заради контузия две минути преди края. По това време Жозе Моуриньо вече бе направил трите си смени, пускайки в игра Серхио Каналес, Педро Леон и Карим Бензема.