Литекс се сбогува с Шампионската лига

Любослав Пенев не съумя да "зарази" с оптимизма си играчите на Литекс Снимка: Getty Images
Любослав Пенев не съумя да "зарази" с оптимизма си играчите на Литекс

Българският шампион Литекс загуби и втория си мач от III квалификационен кръг на Шампионската лига срещу полския Висла (Краков) и отпадна от най-силния европейски клубен турнир.

Този път ловчанлии отстъпиха с 1:3 на стадион "Хенрик Рейман" в Краков пред над 23 000 зрители, сред които и около 100 привърженици на "оранжевите".

Така възпитаниците на Любослав Пенев ще се включат в плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа на 18 и 25 август, като съперникът им ще стане известен този петък.

Първото полувреме не предложи хубав футбол, като видимо двата тима играха предпазливо. По една добра възможност за гол се откри пред двете врати, като Генков от Висла и Мирасема от Литекс бяха близо до откриване на резултата.

Той стана факт малко преди почивката, когато двойно подаване между Меликсон и Малевски разпиля защитата на Литекс и позволи на израелеца да открие с мощен шут в близкия на Виничиус Баривиера ъгъл.

Всичко приключи десетина минути след подновяването на играта, когато неразбирателство между братята Георги и Илия Миланови доведе до излизане на Меликсон сам срещу вратаря. Израелецът опита да финтира Виничиус, който обаче с ръка успя да избие топката. Главият съдия Фирард Авдинур от Турция обаче изненадващо отсъди дузпа, каквато реално нямаше.

След едноминутни протести самият Меликсон изпълни наказателния удар и с нестандартни движения успя да насочи топката в долния десен ъгъл на Баривиера за 2:0.

Съвсем малък лъч надежда блесна за Литекс в 68-ата минута, когато при пребит пряк свободен удар и след двоен рикушет топката попадна в Николай Бодуров и националът от десетина метра намали.

Това попадение обаче така и не "зарази" българския тим, а за капак капитанът Небойша Йеленкович си изпроси глупав червен картон за ритане без топка.

Шест минути преди края при нова груба грешка в ловешката отбрана резервата Вилк вкара на празна врата зле отбита от Виничиус топка за крайното 3:1.