Литекс с тринайсета поредна победа, изравни рекорд на ЦСКА

Начело на Литекс Любослав Пенев изравни рекорда на Стойчо Младенов в ЦСКА от 13 поредни победи, постигнат през 2002 г. Снимка: BGNES
Пиринските "орлета" май излязоха от кризата Снимка: topsport.bg
Пиринските "орлета" май излязоха от кризата

Литекс постигна тринайсета поредна победа в "А" група, с което изравни рекорда  на ЦСКА от 2002 г. под ръководството на Стойчо Младенов.

"Оранжевите" се справиха безпроблемно с новака в елита Академик, побеждавайки го с 3:0 насред София.

Домакините задържаха нулевия резултат почти до края на първото полувреме, когато защитникът Петър Кюмюрджиев си отбеляза автогол с глава.

През втората част резервата Светослав Тодоров и младокът Георги Миланов оформиха класическия успех на шампионите.

На пресконференцията след мача старши треньорът на Литекс Любослав Пенев заяви, че статистиката не го интересува и не му е фикс идея да подобрява рекорда на Младенов.

Следващият мач от първенството, в който това може да се случи, е именно срещу ЦСКА, който е и родният клуб на Пенев.

Специалистът коментира със смесени чувства току що завършилата среща: „Мач с две полувремена, първото много лошо, второто много добре. Не искам да правя индивидуални оценки, но не съм доволен от по-голямата част от футболистите през първото полувреме".

„Едва ли сме се пазили за Левски, не мисля, но вече след този мач ще мислим за двубоя за купата", добави той по повод предстоящия в сряда четвъртфинал.

Междувременно отборите на Миньор и Пирин постигнаха много ценни победи срещу преки съперници в борбата за оцеляване в "А" група.

Пернишките "чукове" вече могат да се чувстват спокойни за съдбата си, след като се наложиха с 1:0 над Калиакра и се отдалечиха на цели 8 точки от зоната на изпадащите.

Предпоследният в класирането Пирин пък победи с 3:0 Монтана и показа сериозни признаци за излизане от кризата. Головете за "орлетата" отбелязаха три от зимните попълнения на отбора, който бе основно подменен, след като повечето титуляри напуснаха заради финансовите проблеми в клуба.

Последният бисер на плодовитата местна школа - 19-годишният нападател Антон Карачанаков откри резултата, а завърналите се от странство бивши юноши на клуба Крум Бибишков и Иван Цветков добавиха по един гол за успеха.

"Орлетата" се представят силно вече трети пореден кръг, след като в миналия завършиха 1:1 със Славия в София, а преди това бяха победени много трудно и след доста спорно съдийство с 2:1 от шампиона Литекс.