3:2 и Байерн е на полуфинал!

Ариен Робен изразява артистично своята радост от решителния си гол Снимка: Getty Images/Gulliver
Ариен Робен изразява артистично своята радост от решителния си гол

В нов мач-спектакъл Манчестър Юнайтед и Байерн постигнаха резултат 3:2, който класира баварците на полуфинал в Шампионската лига.

Изненадващо Уейн Рууни започна като титуляр за Юнайтед въпреки травмата в глезена, която получи миналата седмица в първата среща в Мюнхен, завършила 2:1 за Байерн.

Звездата на манчестърци бе в основата на попадението, с което младият Дарън Гибсън откри още в третата минута. Англичаните имаха пълно превъзходство и португалецът Нани доведе резултата до 3:0 с два красиви гола. В самия край на първото полувреме авторът на победното попадение от първия мач Олич намали от малък ъгъл.

След подновяването на играта десният защитник на Манчестър Юнайтед Рафаел, който играеше много силно, получи втори жълт картон и бе изгонен, а скоро след това се разбра, че Рууни няма да може да продължи и беше заменен от ирландския бранител О'Ший. С човек повече Байерн взе инициативата и в 75-ата мин. Ариен Робен оформи крайното 3:2, което донесе на гостите преминаване в следващия кръг заради гол повече на чужд терен.

Сънародникът ни Димитър Бербатов влезе в игра десет минути преди края на мястото на опорния халф Майкъл Карик, но не съумя да донесе нов гол за отбора си.

Със снощното елиминиране баварците продължиха наказателната си акция срещу Манчестър Юнайтед след прочутия финал на Шампионската лига през 1999 г., когато бяха победени с 2:1 с голове в добавеното време. През 2001 г. Байерн отстрани английския си съперник отново на четвъртфинал.

На пресконференцията след мача сър Алекс Фъргюсън обвини германците за червения картон на Рафаел... "Няма съмнение, че те нямаше да успеят да продължат напред, ако бяхме с единайсет човека. Младежът прояви неопитността си, но и те се постараха да да го изгонят. След нарушението му целият им отбор се затича към рефера - типични германци!", коментира мениджърът на Юнайтед.

Холандският наставник на Байерн Луис ван Гаал не му остана длъжен за тази нападка... "Мислех си, че Англия е известна с почтеността си и съм изненадан от този коментар. Не бих нарекъл това феърплей. Контролът е част от характеристиката на професионалния футболист и всеки играч го знае. Ако получиш жълт картон, вторият означава изгонване. Що се отнася до това какво е щяло да стане, ако Манчестър Юнайтед беше в пълен състав, нито аз, нито сър Алекс може да каже със сигурност. Лесно е да говориш подобни неща, след като си загубил", контрира Ван Гаал.

В полуфиналния кръг Байерн ще се изправи срещу Олимпик (Лион), който отстрани Бордо след загуба с 0:1 и общ резултат 3:2.