Волейболният ЦСКА отсрами футболния

За разлика от футболния, във волейболния ЦСКА могат да бъдат сравнително доволни днес Снимка: Бгнес

Волейболният ЦСКА отсрами футболния в днешния спортен ден у нас. Възпитаниците на Александър Попов загубиха с 0:3 от Лукойл в последния си мач от турнира за Купа „Филипови 2000" в Бургас, но въпреки това вдигнаха трофея.

Освен това „червените" са и шампион от редовния сезон. На четвъртфиналите на първенството армейците ще играят с Монтана.

Според крайното подреждане в редовния сезон най-интересният сблъсък от първите директни елиминации ще бъде между Пирин Разлог и Арда Кърджали, които заеха съответно четвърто и пето място.

Дори да не успят да стигнат до втора поредна титла пък шампионите от Левски ще вземат медал. Той ще бъде бронзов след като тимът на Пламен Христов зае трето място в класирането на редовния сезон. Марек се спаси от сериозен провал след като зае шесто място. Така на дупничани, които тръгнаха с амбиции за медали, няма да им се наложи да играят допълнителен мач за оставане в елита при мъжете. В елиминациите отбора среща Левски.

За ЦСКА това е втори пореден трофей за сезона. Преди три месеца отбора стана първи и в другия междинен турнир - за купа „Атаро Клима". Преди година армейците взеха Купа „Филипови 2000" и в първото издание на надпреварата.