Букмейкър разкри два манипулирани мача в България

Букмейкър се усъмни в двубоя между Славия и Локомотив (София) Снимка: Sportni.bg
Букмейкър се усъмни в двубоя между Славия и Локомотив (София)

Мениджърът на правния отдел на австрийския букмейкър SKS365 Франческо Баранка разкри, че неговата компания има съмнения за два манипулирани мача от българското първенство, съобщи gong.bg. Съмнителните двубои са Славия - Локомотив (София) и Локомотив Пловдив - Литекс.

Малкото столично дерби играно на 18 септември 2011 година завърши при резултат 2:1 за „белите". Според Баранка, сутринта преди двубоя коефицентите за победа на най-стария столичен клуб са паднали драстично - от 2.40 до 1.33.

Двубоят Локомотив (Пловдив) - Литекс от последния кръг на есенния дял на първенството също е привлякъл вниманието на букмейкъра заради необичайно нарасналите залагания за повече от два гола и половина в двубоя. Това е станало на полувремето при резултат 1:0 за Локомотив.

В крайна сметка мачът завърши 2:1 за пловдивчани, като третият гол в мача падна в 90 минута след точно изпълнена дузпа от капитана на Литекс Светослав Тодоров. От SKS365 веднага са информирали ФИФА за тези два двубоя.

От компанията се похвалиха, че в 98% от случаите, в които са подали сигнал за съмнения в манипулирани мачове, последвалите разследвания показвали, че те наистина са такива. В Италия те са сигнализирали за 50 такива мача и след полицейско разследване се оказва, че всичките са манипулирани.