Гол и асистенция за титуляра Бербатов за Купата на Лигата

Бербатов благодари на Джи-Сунг Парк, който му асистира за първия негов гол от месец април насам Снимка: Getty Images

Димитър Бербатов вкара първия и подаде за втория гол на Манчестър Юнайтед при класическата победа с 3:0 над четвъртодивизионния Олдършот Таун в осминафинален сблъсък за Купата на Лигата.

Мениджърът на "червените дяволи" Алекс Фъргюсън гласува доверие на българина, оставяйки го през цялото време на терена, както и на още 10 други футболисти, които за свой голям късмет не започнаха като титуляри в кошмарния мач с Манчестър Сити преди два дни.

Бербатов откри за Юнайтед след четвърт час игра, когато получи топката от Жи-Сунг Парк, спря я с десния крак, а с левия я насочи към далечния ъгъл. Това е и първи гол за него от месец април насам, когато за последно опъна мрежата на Фулъм.

В 41-ата минута голмайсторът на Висшата английска лига за миналия сезон направи няколко финта пред очите на съперников футболист отдясно на наказателното поле, пусна топката към Оуен и той на свой ред намери пътя към мрежата за 2:0.

Класическият вид на резултата бе оформен малко след началото на втората час, когато Антонио Валенсия отправи много красив изстрел от около 25 метра в горния ляв ъгъл.

Арсенал обърна Болтън с 2:1 на "Емирейтс" в друга среща от надпреварата. Мартин Петров не взе участие в мача, като получи почивка и не бе включен в групата.

Фабрис Муамба откри за гостите малко след почивката, но Андрей Аршавин и Чу-Юнг Парк обърнаха развоя на събитията с два бързи гола между 53-ата и 57-ата минута.

В останалите двубои тази вечер Кристъл Палас надделя с 2:0 над Саутхемптън, а Кардиф Сити се наложи с 1:0 над Бърнли.