Жизненоважна победа за Осасуна, Виляреал приближи Валенсия

Виляреал се върна на победния път след тежката загуба от Порто през седмицата Снимка: getty images
Виляреал се върна на победния път след тежката загуба от Порто през седмицата

Осасуна постигна изключително важна победа в борбата за оцеляване в Примера дивисион, налагайки се с 1:0 над третия в таблицата Валенсия в мач от XXXIV кръг.

С новите три точки тимът от Памплона изплува над чертата на изпадащите и в момента заема 16-о място с 38 точки, колкото има и 17-ият Депортиво (Ла Коруня).

Златният гол за домакините отбеляза Алваро Кехудо в 59-ата минута.

Валенсия все още е трети, но вече има само преднина от три точки пред четвъртия Виляреал, обърнал с 2:1 Хетафе.

Педро Риос откри за гостите в 31-ата минута след красив удар извън наказателното поле.

Кани в 61-ата върна самочувствието на "жълтата подводница" след катастрофалната загуба от Порто в Лига Европа, възползвайки се от разсеяните действия на отбраната на Хетафе при един фаул.

Около четвърт час преди края звездата на тима Роси донесе победата, засичайки с глава центриране отляво.

Севиля успя да изпревари Еспаньол и Атлетик (Билбао) преди мача помежду им, след като се наложи с 1:0 като гост последния Алмерия.

Точен за андалусийците бе Ренато в 58-ата минута, засичайки топката с глава на празна врата.

Така преди последния мач от кръга Севиля излезе на 5-а позиция с 52 точки. Толкова има и Атлетико (Мадрид), победил закъсалия Депортиво (Ла Коруня) с 1:0 в събота.