Ботев се завърна в професионалния футбол

С головете си Атанас Курдов е с най-голям принос за промоцията на "жълто-черните"

Ботев (Пловдив) официално се завърна в професионалния футбол, класирайки се за "Б" група от следващия сезон.

Това стана след поредната победа на "канарчетата" в югоизточната "В" група, която вчера спечелиха с 2:1 гостуването си на Арда.

Точни за гостите бяха голмайсторът на отбора Атанас Курдов във 2-ата минута и Емил Аргиров в 17-ата удвои, а Жаров от Арда намали четири минути преди края на двубоя.

Така Ботев събра 88 точки и е на цели 24 пред преследвача Нефтохимик. До края на първенството остават осем кръга, но канарчетата няма как да бъдат изместени от "шейховете", дори да загубят всичките си срещи, включително и директния мач в Пловдив, тъй като имат гарантирана служебна победа с 3:0 над отказалия се тим на Стамболово.

Припомняме, че през миналата година "жълто-черните" загубиха професионалния си статут и отпаднаха от "А" директно във "В" група.  След това клубът бе възстановен под формата на сдружение с нестопанска цел от фенове и ветерани, като издръжката бе поета от собственика на Корпоративна търговска банка Цветан Василев.