Черноморец пак се издъни в Бургас

Георги Василев и Черноморец записаха поредна загуба в А група Снимка: Gong.bg
Георги Василев и Черноморец записаха поредна загуба в А група

Отборът на Черноморец записа пета поредна домакинска загуба след като тази вечер в последната среща от 26-ия кръг на А група падна с 0:1 от Калиакра.

Успехът измъкна каварненци от зоната на изпадащите, и тимът вече е 12-ти с 23 точки в актива си, с три над чертата.

Черноморец си остава осми в подреждането, с 33 точки, макар само пет от тях да са спечелени през пролетния полусезон.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Майкъл Тевия.

Иван Александров и Йохан Зайц имаха възможност да реализират по един гол за всеки от двата тима, но първо в 72-та минута нападателят на Калиакра нацели страничния стълб, а Зайц стреля в сглобката над Господинов в 86-та минута.

Така Калиакра се поздрави с втора победа в последните си три срещи от А група, и е с една крачка по-близо до оставане в елита и след следващия сезон.

До края на първенството каварненци имат и преки сблъсъци с конкурентите си за оставане Видима Раковски и Сливен, както и мачове с Черно море и Литекс.

Радостта на тима от Каварна от спечелените три точки обаче може да се окаже краткотрайна след като домакините от Черноморец обявиха, че са подали жалба до Българския футболен съюз (БФС) заради присъствието на нередовен състезател в тима на Калиакра.

Основанието за контестацията е изтекло медицинско удостоверение на футболист на Калиакра, съобщи Ring.bg. Всички играчи трябва да са с изрядни медицински удостоверения, заверени преди всеки мач, освен тези, които се извършват в началото на сезона.

Ако БФС уважи молбата на Черноморец, ще последва служебна загуба за Калиакра с 0:3 и отново ще върне каварненския тим в зоната на изпадащите.