Миньор охлади амбициите на Локомотив (София)

Мартин Камбуров изпусна дузпа срещу Миньор, а тимът му шансовете му да преследва Литекс в първенството Снимка: BGNES

Амбициите на Локомотив (София) за шампионска титла през този сезон бяха поохладени след равенство 1:1 с Миньор.

Двубоят, с който се откри 24-ия кръг на А група се игра в „Надежда", но това не помогна на „железничарите".

С ремито те изостават вече на три точки от Литекс. Утре ловчанлии гостуват на Славия, а в неделя е дербито между Литекс и Локомотив.

Тимът на Николай Гигов не се справи въпреки че повече от половин час съперникът му игра с човек по-малко. Даниел Златков получи директен червен картон, но въпреки това Миньор опази хикса.

Едниственият гол за Локомотив реализира Цветан Генков в 11-та минута. Горан Янкович вкара за 1:1 в 41-та минута от дузпа. Мартин Камбуров пък изпусна 11-метровия наказателен удар за Локомотив в 58-та минута.

„Аз и да бяхме загубили щях да кажа, че съм доволен. От няколко кръга насам за първи път виждам, че сме освободени, опитваме се да играем футбол, а не да изглеждаме като отбор, който само се съпротивлява. Аз съм доволен от това, което показа моят отбор днес", заяви треньорът на гостите Антон Велков.

„Това е може би един от най-слабите мачове, които сме играли. Може би тази пауза прекъсна нашия ритъм. Разочаровани сме, че не бихме след като играхме с човек повече и имахме дузпа. Трябваше да спечелим.

Не се представихме добре, обаче продължаваме напред. Не сме нито по-близо, нито по-далеч от това да сме в тройката. Нашата цел е да играем в Европа", пък заяви наставникът на Локомотив Драгомир Окука.

В другия мач от днешната програма на кръга Черноморец би с 2:0 Сливен като домакин. Поражението е шесто поредно за тима на Сливен. Тимът на Йордан Лечков вече е с равни точки с Локомотив (Мездра).