В ЦСКА доволни от играта си срещу Нолико

В ЦСКА останаха доволни от играта си, но не и от резултата срещу Нолико Снимка: sportal.bg
В ЦСКА останаха доволни от играта си, но не и от резултата срещу Нолико

Треньорът и играчите на волейболния ЦСКА останаха доволни от играта си, но не и от резултата в снощния мач срещу Нолико от Шампионската лига. „Червените" записаха четвърта поредна загуба след като отстъпиха с 2:3 на белгийския тим като домакин. Двата спечелени гейма донесоха на тима първа точка в тазгодишното издание на престижната надпревара.

„Болезнена загуба, след пет минути обаче ще я забравим в съблекалнята. Не живеем в облаците. Беше много важно да играем добре - първо заради публиката. Но е по-важно, че напоследък играем по-добре - заради самите нас. Играта ни в такава зала, с такава публика осмисля трудностите и усилията в подготовката ни. Борихме се, както момчетата, така и противника, да спечелим.

Приказките се изговарят, но всичко се забравя. Хората имат свойството да забравят бързо. Съжалявам за изгубената победа, защото според мен я заслужаваме като отбор", заяви наставникът на ЦСКА Александър Попов.

„Със сигурност съм треньор на най-добрия отбор в България, като екип. Не са важни само титлите - важно е, че действаме като колектив и преодоляваме различни трудности. Ще играем и ще се опитаме да дадем всичко от себе си в следващите мачове.

Надяваме се най-накрая да спечелим една победа като гост. За нас участието в Шампионската лига е много голяма гордост, не знам за вас как е. Имаше много трудности и много лишения. Не мога да бъда недоволен от спортната година. Има много организационни неща, които ни теглят назад и трябва да ги решим", допълни още наставникът на „червените".

„Доволен съм, че успяхме да се съберем и да покажем волейбол на високо ниво. Въпреки, че направихме негативна серия от загуби в Шампионската лига искам да благодаря на всички за подкрепата. Огорчен съм, защото дадохме всичко от себе си да направим поне една победа, но не се получи.

Ако тръгнем да разсъждаваме по елементи има забележки и в посрещането и в атаката. Все пак показахме европейски волейбол. Може би това ще е последен сезон на част от момчетата и за това гледат да се забавляват.

Имаме негативни резултати, но това не значи че трябва да се отказваме. Имаме български шампионат. Винаги имаме шансове за победа. Всеки мач започва от 0:0", допълни капитанът на ЦСКА Николай Иванов.