Отново Гара Дембеле се разписа за "сините" Снимка: Sofia Photo Agency
Отново Гара Дембеле се разписа за "сините"
Старши треньорът на Левски определи като несериозни твърденията, че президентът Тодор Батков му реди състава Снимка: БГНЕС
Отсъствието на Жоазиньо засили слуховете, че се готви негова продажба

Левски победи с 4:0 в първата си контрола през зимната пауза четвъртодивизионния гръцки Еноси Тракис от град Александруполис, където се провежда първата фаза на подготовката на „сините".

Мачът започна с минута мълчание в памет на бившия нападател на Левски Кирил Миланов, който почина на 62-годишна възраст във вторник.

Над 100 фена на Левски бяха дошли до беломорския град, който се намира в близост до сегашната българска граница. Кметът на Александруполис или, както е известен в миналото - Дедеагач, поднесе букет на спортно-техническия директор на синия клуб Георги Иванов и обяви готовността си градът да предостави още по-голямо гостоприемство и добри условия, ако Левски го избере и догодина за своя подготвителен лагер.

Старши треньорът Ясен Петров заложи на по-нетрадиционен стартов състав, в който личаха имената  на юношите Христо Стамболийски (защитник) и Иван Горанов (нападател). Звездата на отбора Гара Дембеле също започна титуляр и откри резултата в 28-ата минута.

Преди това новото попълнение Даниел Димов, който дебютира за Левски в този мач, се контузи след удар глава в глава с французина и напусна с разкървавене вежда.

На почивката Петров замени целия си състав, а в игра влезе и още един юноша - по-познатият Тодор Чаворски, както и таранът Мирослав Антонов, който през есенния полусезон бе преотстъпен в Монтана. Към края на мача в игра се появиха и роденият през 1994 г. в столицата на Израел Тел Авив Жак Коен и наборът му Христо Попадиин, които са още две от надеждите на синята школа.

Останалите три гола в мача паднаха след почивката - дело на Владимир Гаджев (от дузпа), Александър Киров и Миро Антонов.

Впечатление направи фактът, че един от възловите играчи в отбора - бразилецът Жоазиньо не взе участие в срещата, което засили слуховете за негов трансфер в чужбина в случай че Гара Дембеле не бъде продаден. Директорът Георги Иванов обаче заяви, че просто му е дадена почивка в този мач.