Муса Соу донесе победата на Лил над Олимпик (Марсилия)

Сенегалският нападател Муса Соу отбеляза два гола във вратата на Олимпик (Марсилия) Снимка: Goal.com

Шампионът на Франция Лил победи с 3:2 над сребърния медалист от миналото първенство Олимпик (Марсилия) в късния мач от IV кръг на Лига 1 снощи.

Двата отбора отново поднесоха шоу на привържениците си след деветголовия трилър за Суперкупата на страната преди месец, когато ОМ спечели с 5:4.

Този път "кучетата" постигнаха успех си с два гола на сенегалския нападател Муса Соу, но той не дойде никак лесно.

Африканецът откри резултата в 15-ата минута, но френският национал Матио Валбуена донесе обрат след почивката с две попадения.

Това обаче изобщо не бе всичко в дербито, тъй като камерунецът Аурелиен Шеджу направи 2:2 в 67-ата мин., а в 75-ата Соу фиксира от дузпа крайното 3:2.

С победата си Лил има 7 точки и дели третото място с още шест отбора, които имат същия актив.

Водач в класирането е Монпелие с 9 въпреки загубата си с 1:2 в събота като гост на Олимпик (Лион), който е втори с 8 пункта.