Челси смаза Болтън с хеттрик на Лампард

Франк Лампард (вдясно) направи днес третия хеттрик в кариерата си Снимка: Getty Images / Guliver
Франк Лампард (вдясно) направи днес третия хеттрик в кариерата си

Отборът на Челси разби Болтън като гост с 5:1 в ранния мач от Висшата лига на Англия днес.

Три гола за победата на „сините" отбеляза халфът Франк Лампард, а Дениъл Стъридж добави още два.

Българският национал Мартин Петров центрира от свободен удар за единствения гол на домакините, който вкара с глава белгийският защитник Дедрик Боята в началото на второто полувреме.

Петров отново изигра пълен мач и е бил на терена за Болтън във всяка една минута от новата кампания.

Нашият сънародник бе най-добрият футболист на Уондърърс, но не бе в състояние сам да попречи на шестата поредна домакинска загуба на отбора си.

Болтън е на последно място в таблицата с актив от едва три точки и в Англия вече се говори за уволнение на мениджъра Оуен Койл.

„Тротърс" са и с най-слабата защита в Премиършип, допуснала цели 21 гола, или по 3 средно на мач.

Челси пък си върна третото място в класирането, което зае Нюкасъл след вчерашната си победа като гост на Уулвърхемптън.

Със своя трети хеттрик в кариерата си 33-годишният Лампард показа категорично, че е твърде рано да го отписват за големия футбол.

Младият нападател Стъридж, който игра под наем именно в Болтън през миналия сезон, пък се справи отлично в тандем с Дидие Дрогба и в отсъствието на наказания Фернандо Торес показа, че мениджърът Андре Вияш-Боаш няма никаква причина да се притеснява от липсата на испанеца.