Ювентус спечели дербито с Интер

Алесандро Матри вече има 3 гола в 3 мача за Ювентус Снимка: Getty Images
Алесандро Матри вече има 3 гола в 3 мача за Ювентус

Ювентус победи Интер с 1:0 в мача, наричан Дербито на Италия, с гол на новото си попълнение Алесандро Матри.

25-годишният нападател, който дойде под наем от Каляри през януарския трансферен прозорец, вече има 3 попадения в 3 срещи за "бианконерите".

В игра се завърна и колегата му в атака Винченцо Якуинта, заменил Лука Тони през второто полувреме.

Шампионите от Милано би трябвало да се сърдят най-вече на себе си за снощната загуба, тъй като непросредствено преди края на мача централният нападател Самуел Ето'о на празна врата улучи напречната греда, а минути по-рано пропусна и друго изгодно положение.

Така бе продължена традицията "Старата госпожа" да не губи дербито у дома си - за последен пъ т в Серия "А" това се е случвало през април 2005 г.!

След днешния мач домакините се изкачиха до шестото място и възвърнаха надеждите си за класиране в Шампионската лига. Именно Интер им е основен конкурент в това отношение, тъй като заема четвърта позиция в класирането - последната, даваща право на участие в най-богатия и престижен клубен турир.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Ювентус: Буфон, Бардзали, Сьоренсен, Киелини, Бонучи, Мело (74-Сисоко), Маркизио (72-Пепе), Акуилани, Красич, Матри, Тони (65-Якуинта)

Интер: Сезар, Майкон, Кордоба, Санети, Ранокиа, Камбиасо (72-Нагатомо), Снайдер, Харджа (60-Пандев), Мота, Пацини, Ето'о