ЦСКА разгроми грузинския Чихура

Присо беше единият от голмайсторите за ЦСКА Снимка: Sportal.bg
Присо беше единият от голмайсторите за ЦСКА

С хеттрик на Мартин Камбуров ЦСКА разби с 6:1 четвъртия в грузинското първенство Чихура в последната си контрола от втория подготвителен лагер в Турция.

Армейците започнаха вихрено срещата и първото попадение не закъсня. Уругваецът Игнасио Варела, който направи дебют с червената фланелка, центрира в 10-та минута към Камбуров и голмайсторът на червените откри резултата след изстрел с глава.

В 14-та минута отличен пробив на Бандаловски отдясно завърши с центриране към Варела, който стреля, но топката се удрари от външната страна на мрежата. Само 60 секунди по-късно армейците можеха да вкарат втори гол, след като шут на Камбуров срещна дясната греда на грузинците.

От 30-та до 34-та минута ЦСКА наниза нови три гола. Първо Лукас Саша центрира от фаул и Камбуров вкара второто си попадение в мача. Секунди по-късно головата фиеста на червените продължи с нов гол - този път на Варела, който се разписа след пас на Камбуров.

В 34-та минута Камбуров оформи своя хеттрик, а асистенцията отново бе на дошлия от Палермо Варела.

Осем минути по-късно Анисе покачи на 5:0 за ЦСКА след асистенция на Лукас Саша и именно при този резултат приключи първата част.

След почивката наставникът на червените Миодраг Йешич пусна нова 11-ка. Повторен дебют направи Спас Делев.

Армейците продължиха да са по-активни от своя противник, но в 58-та минута Чихура намали резултата след гол от дузпа на Болквадзе. Нарушението извърши младокът Васил Попов. Крайното 6:1 оформи Нджонго Присо, който вкара в 89-та минута след асистенция на Станко Йовчев.