Роналдо: Щастлив съм от победния гол

Роналдо отново е щастлив в Реал Снимка: Getty Images
Роналдо отново е щастлив в Реал

Португалската звезда на Реал Кристиано Роналдо отново е щастлив в Реал - след като отбеляза победния гол срещу Манчестър Сити снощи за успеха с 3:2 в първия мач между двата гранда в груповата фаза на Шампионската лига.

Наскоро Роналдо обяви, че е нещастен в Реал, но така и не обясни защо е така, като упорито твърди, че не е заради парите, които получава и новия договор, който трябва да подпише. Снощи Кристиано изигра първия си домакински мач на "Сантяго Бернабеу" след срещата с Гранада на 2 септември, когато той отказа да се радва след попаденията си срещу испанския тим. Сега обаче португалецът победоносно вдигна ръце и прие поздравленията на съотборниците си в самия край на мача.

След срещата обаче Роналдо обяви, че не съжалява за изказванията си, които създадоха доста напрежение в Реал.

"Радвам се след гол когато имам нужда да го направя - обясни Кристиано. - Мачът със Сити беше много важен, вече сме в голямата битка. Вече говорихме твърде много за това дали съм щастлив или не в Реал, вие никога ли не сте тъжни? Всеки има право понякога да е тъжен, така че не съжалявам за нито една дума, която съм казал.

"Сега обаче съм щастлив, защото стана много хубав мач. През първото полувреме имахме шансове, които не успяхме да реализираме, но след почивката всичко се нареди перфектно и взехме много важна победа.

"През цялото време вярвахме, че можем да спечелим този и накрая така и стана. Знаехме, че можем да отбележим и смятам, че спечелихме напълно заслужено."

Един Джеко и Александър Коларов на два пъти извеждаха Сити напред, но Реал изравни чрез Марсело и Карим Бензема, а накрая Роналдо осигури победата в последната минута.

Този успех беше много важен за Реал, тъй като Белия балет стартира лошо в Испания, а миналата седмица записа втора поредна победа в шампионата, този път от Севиля.

"Получи се луд мач, но мисля, че играхме добре от първата до последната минута - допълни Роналдо. - Тимът се бори до последно, не усещахме напрежение и най-важното е, че феновете на Реал са отново щастливи."