ЦСКА стигна до 0:0 в калта на "Тича", Славия продължава да бие наред

ЦСКА не успя да вкара на "Тича" в четвърти пореден мач Снимка: Gong.bg
ЦСКА не успя да вкара на "Тича" в четвърти пореден мач

Отборът на ЦСКА постигна първо равенство от началото на сезона в "А" група, след като завърши 0:0 като гост на Черно море в мач от X кръг.

Така "червените" се изравниха на върха в класирането с Лудогорец, който ще гостува на шампиона Литекс в понеделник.

В четвърто поредно гостуване на стадион "Тича" армейците не успяха да отбележат гол, макар че имаха няколко изгодни възможности да сторят това.

Традиционно тежкият терен, на който калта бе повече от тревата, отново попречи на отборите да предложат някакъв стойностен футбол и нормално двубоят се превърна в битка, в която изобилстваха здравите и на моменти груби единоборства.

Много слабо за кой ли път се представи главният съдия Ахмед Ахмед, който спести няколко явни жълти картона при остри влизания на играчи от двата тима преди почивката и това изби към края на срещата, когато Сашо Александров влезе с намерението да счупи краката на Грегъри Нелсън край тъчлинията и бе изгонен.

"Моряците" също можеха отново да изненадат неприятно софиянци у дома, но шут на Георги Илиев преди почивката срещна десния стълб на вратата на ЦСКА.

Греда удари и Мишел Платини след хубав диагонален изстрел от 15-20 метра. Най-чистото положение обаче се откри пред Пламен Крачунов, който при едно центриране от свободен удар от 3-4 метра би слабо и Илко Пиргов имаше време да захлупи топката.

Славия продължи отличното си представяне напоследък, като наниза три безответни гола във вратата на пловдивския Локомотив в "Овча купел".

Николай Божов откри за "белите" в 32-ата минута със страхотен шут от около 30 метра в горния ляв ъгъл на Ставрев. Бразилецът Жуниньо пък се превърна в автор на другите две попадения.

В 54-ата минута Любомир Витанов от гостите получи набързо два жълти картона в рамките на няколко секунди, като първият бе за нарушение срещу Йордан Юруков, а вторият - за цинични реплики.

Локомотив (Сф) пое глътка въздух след важен успех с 2:1 на Стадиона на мира в Перник. Това е и първата победа на "червено-черните" под ръководството на Антон Велков.

Точен за софиянци бе Преслав Йорданов, разписал се в края на първото и началото на второто полувреме, а Том върна един гол за Миньор.

Берое записа втора поредна победа в първенството на терена на абсолютния аутсайдер в елита Светкавица с 3:1 и се измъкна от зоната на изпадащите.

Капитанът на заралии Ваня Дзаферович вкара първите две попадения, а Димитров направи резултата класически. Накрая тимът от Търговище вкара почетно попадение, което бе дело на Георгиев.

Ботев (Враца) не се даде на Черноморец, който от своя страна бе без лекуващия се в чужбина свой старши-треньор Димитър Димитров-Херо и стигна до едната точка след нулево равенство.

В последния мач от този следобед Монтана надделя с 1:0 над Видима-Раковски.