Реал изпусна питомното в Мадрид и ще гони дивото в каталунския ад

Марсело се опитва да спре новата звезда на Барселона Алексис Санчес Снимка: Ройтерс
Марсело се опитва да спре новата звезда на Барселона Алексис Санчес

Двата супергранда на испанския и световен футбол Реал (Мадрид) и Барселона стартираха със зрелищно равенство сезона на Иберийския полуостров, а с това и поредното издание на голямото съперничество помежду им.

Първият мач за Суперкупата на Испания завърши 2:2 и реално всичко остана да се решава в ответния двубой след три дни на "Камп Ноу".

Барселона излезе с едни гърди пред големия си противник благодарение на попаденията на чужд терен, но за разлика от дербитата през последните 3-4 години сега не контролираше нещата на терена.

Реал бе отборът, който в по-голямата част от времетраенето владееше инициативата и пропускаше положение след положение.

По-доброто начало на "Белия балет" логично доведе до откриването на резултата в 13-ата минута. Прекрасен пробив на Карим Бензема по дясното крило хвана неподготвена отбраната на гостите, след което пусна топката към Месут Йозил и немският халф би хладнокръвно покрай Валдес.

"Блаугранас" се събудиха в последните десетина минути на първата част. В 36-ата Давид Вия смълча претъпкания "Сантяго Бернабеу" след ювелирен изстрел от двайсетина метра в горния ляв на Касияс ъгъл. 45-ата минута бе на Меси, който се разходи между бранителите в бяло и би под плонжа на вратаря.

Реал опита натиск с началото на второто полувреме и по подобие на първото бързо даде резултат. в 54-ата минута след едно изпълнение на ъглов удар отдясно Карим Бензема се пребори за топката с гръб към вратата, намери Шаби Алонсо и испанският национал с много премерен плътен удар намери пролука в защитата на Барселона и прати кълбото в долния ляв ъгъл на Валдес.

До последния съдийски сигнал домакините продължаваха да търсят по-активно третия гол, но така и не стигнаха до него. И от Реал, и от Барселона имаха сериозни претенции за дузпа, при това доста основателни, като в единия случай Валдес с ръка препъна Роналдо, а в другия влезлият като резерва Педро Родригес бе повален от Марсело. Главният съдия обаче показа еднакъв критерий и подмина двете ситуации.