Мартин Петров повлече Астън Вила в битката за спасение

Мартин Петров се разписа от дузпа за гостите Снимка: Ройтерс
Мартин Петров се разписа от дузпа за гостите
Фабрис Муамба и Стилиян Петров (на снимката) бяха подкрепени от публиката на "Вила Парк" със ставане на крака и аплодисменти съответно в 6-ата и 19-ата минута Снимка: Getty Images

С гол от дузпа на Мартин Петров Болтън спечели важна победа с 2:1 като гост на Астън Вила снощи.

Мачът се разви феноменално, като и трите попадения бяха отбелязани в рамките на три минути - Стивън Уорнък откри за бирмингамци в 61-ата, в 62-ата българинът изравни от бялата точка и в 63-ата Давид Н'Гог фиксира крайното 1:2.

Мачът, който трябваше да се проведе преди няколко седмици, бе отложен заради инцидента с халфа на Болтън Фабрис Муамба, който колабира и замалко не загуби живота си по време на четвъртфинала за Купата на ФА срещу Тотнъм.

След неговото изиграване Астън Вила бе повлечен в пълна степен в битката за оцеляване в Премиършип, като с 36 точки на 15-ото място се намира само на три от зоната на изпадащите.

Болтън пък изпревари Блекбърн на 18-ата позиция, а има и мач по-малко в сравнение с конкурентите си.

Загубата на домакините означаваше, че това е техният най-лош сезон в историята като представяне на собствен терен - до момента те имат едва четири победи на „Вила Парк"!

Хората на Алекс Маклийш са спечелили само 1 от последните си 13 мача във Висшата лига и призивите за оставка, освиркванията и обидите към шотландския мениджър по трибуните бяха лесно обясними при това положение.

На практика те прекъснаха единствено в 6-ата и 19-ата минута, когато станаха на крака и аплодираха Фабрис Муамба и капитана на Астън Вила Стилиян Петров, подкрепяйки ги в битките със здравословните проблеми и пожелавайки им скоро отново да се върнат на терена.