ЦСКА на финал в Турция

Платини и Анисе играха срещу украинците Снимка: Gong.bg
Платини и Анисе играха срещу украинците

Отборът на ЦСКА се класира за финала на турнира „Голд сити” в Турция, след като победи с дузпи украинския Александрия.

Във 2-ата минута Пичкур напредна по десния фланг и опита да наери Шевченко в наказателното поле, но защитата в червено се справи с тази опасност. В 7-ата минута бе отсъден пряк свободен удар. Армейцте опитаха заучено изпълнение, но Платини и Саша не се разбраха, и топката излезе в аут.

В 12-ата минута Мишел Платини се пребори за една топка в средата на терена и подаде надясно към Сержиньо. Португалецът центрира в наказателното поле по земя към Анисе, но там бранител в жълто бе по-бърз и изчисти в ъглов удар.

В 18-ата минута Бондаренко влезе грубо в краката на Лукас Саша, но реферът направи само устна забележка на провинилия се. В 21-ата минута Томас Черни направи страхотно спасяване, след като отрази удар отблизо на Шевченко.

В 26-ата минута атака на Камбуров и Платини завърши с изстрел на бразилеца, но топката не затрудни вратаря на съперника и той спаси. Последва топовен изстрел на Платини от около 30 метра, който затрудни максимално Зарубин.

Стражът на Александрия не успя да улови топката, а тя замалко да влезе във вратата. В 40-ата минута поредното грубо влизане в краката на футболист на ЦСКА доведе до принудителна смяна. Платини бе зверски изритан от Протич и напусна терена. На негово място в игра се появи Нджонго Присо.

През второто полувреме червените играеха по-добре от съперника и атакуваха непрекъснато. В 56-ата Ивайло Чочев направи хубав пробив по лявото крило, центрира в наказателното поле към Нюаджи, но в последния момент бранител в жълто изчисти в корнер.

В 60-ата минута Кириакидис получи жълт картон след фаул в центъра на терена. В 62-ата минута след добра атака за Александрия Бровченко се озова очи в очи с Господинов, финтира го и прати топката в опразнената врата.

В 66-ата минута Венцислав Василев получи официално предупреждение за оспорване на съдийско решение. В 72-ата минута в състава на ЦСКА бе направена тройна смяна, като Камбуров, Сержиньо и Нюаджи бяха заменени от Долапчиев, Витанов и Йовчев.

В 83-ата минута Венци Василев направи фрапантен пропуск. Чочев изпълни добре пряк свободен удар, вратарят нескопосано изби, а топката попадна в краката на Василев. Бранителят обаче прати топката над вратата. Малко след това Долапчиев бе изведен добре от Чочев, но нападателят стреля право във вратаря.

В 89-ата минута ЦСКА изравни, след като Кириакидис центрира страхотно в наказателното поле на съперника, а Присо прати топката във вратата. Всичко в този мач трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. В крайна сметка ЦСКА спечели с общ резултат 8:7.

Точни бяха Станко Йовчев, Илияс Кириакидис, Нджого Присо, Венцислав Василев, Петър Витанов, Васил Попов и Ивайло Чочев.