Как се измъква Манчестър Юнайтед

Бербатов и компания вече имат 28 мача без загуба

Този сезон измъкването от сякаш неизбежна загуба и обръщането на загубени мачове беше превърнато в красиво изкуство от звездите на Манчестър Юнайтед и точно тези "спасени" точки може да се окажат решаващи в битката за титлата във Висшата лига.

Да хвърлим един поглед на най-драматичните от тези мачове. И не забравяйте, че става въпрос само за този сезон...

Болтън - Манчестър Юнайтед 2:2

Играчите на Юнайтед така и не успяха да обуздаят ентусиазирания тим на Болтън и отборът на сър Алекс изоставаше с 1:2 16 минути преди края на мача. Но прецизен удар с глава на Майкъл Оуен донесе точката на Юнайтед.

Манчестър Юнайтед - Уест Бромич 2:2

Юнайтед започна мача силно и поведе с два гола, но след почивката гостите успяха да изравнят играта и на свой ред вкараха две попадения, а до края на срещата домакините така и не успяха да вземат надмощие.

Стоук Сити - Манчестър Юнайтед 1:2

Сър Алекс извади огромен късмет, че съдията не остави тима му с 10 човека, след като Гари Невил направи поредица успешни опити да натръшка на терена всички титуляри на Стоук Сити. Гол на Хавиер Ернандес малко преди края донесе трите точки на Юнайтед.

Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън 2:1

Играчите на Юнайтед сякаш се бяха примирили с равенството, след като Стивън Флечър пропусна идеален шанс да изведе Уулвс напред в резултата. Вместо това Джи-Сунг Парк отбеляза победния гол за Юнайтед.

Астън Вила - Манчестър Юнайтед 2:2

След мача сър Алекс призна, че защитата на неговия отбор е можела да пусне шест гола, а не само два както стана в действителност. Но в типичния си стил лидерът в класирането успя да стигне до изравняването и едната точка.

Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 1:2

Невил отново извади късмет, че се размина с червения картон след безумно нарушение срещу Греъм Доранс. След това Уест Хем изпусна дузпа и малко по-късно Ернандес вкара победния гол за своите.