Арсенал с изненадваща загуба за Карлинг Къп

Арсенал изненадващо загуби срещу Ипсуич Снимка: getty images
Арсенал изненадващо загуби срещу Ипсуич

Отборът на Арсенал допусна изненадваща загуба от Ипсуич с 0:1 в първа среща от полуфиналите на турнира за Карлинг Къп в Англия. Единственият гол в срещата на "Портман роуд" реализира Тамаш Пришкин в 78-ата минута на мача. При подаването към него обаче нападателят се намираше в засада, която обаче не бе отсъдена от рефера Мартин Аткинсън.

След 5 години без трофей, Арсен Венгер подходи максимално сериозно към двубоя и пусна основните си футболисти. Арсенал доминираше почти през цялото време, но се задоволяваше с многоходови комбинации, без да шутира към вратата на Мартон Фулоп.

До 60-ата минута лондончани имаха само един изстрел в очертанията на вратата на Ипсуич. През второто полувреме няколко пропуска направи младокът Тио Уолкот. Спряганият за трансфер в Барселона Сеск Фабрегас също можеше да донесе поне равенство на тима си.

Успехът на Ипсуич идва само три дни след като тимът загуби с 0:7 от Челси в третия кръг на ФА Къп.