Нов лидер в Бундеслигата след загуба на Майнц

След над 3000 дни пауза Борусия (Дортмунд) отново е начело в Бундеслигата Снимка: getty images
След над 3000 дни пауза Борусия (Дортмунд) отново е начело в Бундеслигата

Осмият кръг в Бундеслигата донесе нов лидер във временото класиране. Начело след 3086 дни пауза излезе Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните" снощи биха с 2:1 Кьолн в първия мач от кръга.

Днес пък досегашният лидер Майнц 05 падна с 0:1 от Хамбургер. Единственото попадение бе дело на Хосе Пауло Гереро в 89-та минута. Основната заслуга обаче бе на Зе Роберто, който се възползва от грешка в защитата на Майнц 05. Поражението бе първо за абсолютната сензация в първенството. С него тимът, воден от треньора Томас Тухел отстъпи лидерската позиция заради по-лоша голова разлика.

В друг мач от кръга шампиона Байерн (Мюнхен) разби с 3:0 Хановер. И трите попадения бяха дело на Марио Гомес. В отсъствието на останалите нападатели скъпата покупка на баварците застана на върха на атаката и този път оправда доверието.

Немският национал откри резултата в 21-та минута, след като засече с глава центриране на Хамит Алтинтоп. В 77-та минута Гомес удвои преднината, след като майсторски вкара във вратата на Фромловиц. Крайното 3:0 бе оформено в самия край на мача, когато нападателят бе точен отново с глава.

Баварците бяха с почти втория си състав заради многото контузии в отбора. На терена се появиха много от твърдите резерви на тима. На резервната скамейка на Байерн пък имаше едва 5 футболисти от възможни 7, като сред тях бяха резервният вратар Томас Крафт, леко контузените Демикелис и Швайнщайгер, както и двама футболисти от втория отбор на тима.

Миналогодишният подгластник на Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 продължи и в осмия кръг с негативната си серия. „Кралскосините" направиха 2:2 с Щутгарт. Еду и Хунтелаар бяха точни за Шалке, а за „швабите" се разписаха Гебхарт и Харник.