Рафаел Надал се изравни с Пийт Сампрас

Рафаел Надал се справи с Марин Чилич и стана последният четвъртфиналист на Откритото първенство на Австралия Снимка: Getty images

Лидерът в световната ранглиста при тенисистите - Рафаел Надал се изравни с легендите Пийт Сампрас и Джими Конърс за най-много поредни победи на турнири от Големия шлем.

Днес испанецът би с 6:2, 6:4, 6:3 Марин Чилич в мач от осминафиналите на Откритото първенство на Австралия и записа 25-ия си пореден успех в Шлема. Лидер в класацията е австралийската легенда Род Лейвър, който има 29 поредни победи. Втори е Роджър Федерер с 27.

В двубоя си срещу Чилич, Надал не допусна нито един пробив и умело използваше грешките на съперника си. Следващият противник пред световния номер 1 ще бъде неговият сънародник Давид Ферер, който по-рано тази сутрин се справи с приятната изненада Милош Раонич (Канада).

"Бях нервен в минутите преди мача. Знаех, колко агресивен играч е Чилич. Опитах се да играя интензивно през целия двубой и съм доволен от това, което направих", коментира Рафа след мача.

„За първи път от началото на турнира се чувствам перфектно на корта. Вече не се потя като луд, както беше в първите срещи. Това е най-важното за мен. Сега ми предстои мач с Давид Ферер, който от началото на годината се представя отлично и не случайно няма загуба.

Радвам се за него, той е страхотен състезател. Очаквам с нетърпение мача ни и ще видим какво ще се получи", коментира още световният номер 1.

Голямата изненада в първите срещи от днешния ден на Откритото първенство на Австралия поднесе украинецът Александър Долгополов-младши. Той победи с 1:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:2 Робин Сьодерлинг и се класира за четвъртфиналите в Мелбърн. Това бе втора победа на Долгополов в пет сета, след като в предишния кръг той отстрани и Жо-Вилфред Цонга. Украинецът ще спори с Анди Мъри за място на полуфиналите.

Долгополов-младши е едва вторият четвъртфиналист от своята страна в турнир от Големия Шлем след Андрей Медведев. Александър стигна до четвъртфиналите при едва четвъртото си участие в турнири от престижната верига.

Другите четвъртфинални двойки при мъжете в Мелбърн са Станислас Вавринка-Роджър Федерер и Новак Джокович - Томаш Бердих.