Хосеп Гуардиола отново в болница

Хосеп Гуардиола бе на скамейката на Барселона за снощния мач със Сарагоса, но след него се върна в болницата Снимка: getty images

Треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола отново е настанен в болница. Този път обаче наставникът не е приет по спешност както се случи след мача с Валенсия от Примера Дивисион, а като част от продължаващото му четвърти ден възстановяване от дискова херния.

След тридневна интензивна терапия лекарите отбелязаха подобрение в състоянието на Гуардиола и му позволиха да заеме мястото си на пейката на Барселона за снощния двубой със Сарагоса. Задължителното условие обаче бе след него Пеп отново да се върне в здравното заведение. Наставникът ще продължи да бъде лекуван медикаментозно, тъй като на този етап не желае да се подлага на операция.

„Той се чувстваше доста по-добре от колкото на мача с Валенсия. Благодарни сме му, че направи усилие да бъде с отбора. Присъствието му е много важно за тима", коментира след двубоя асистентът му Тито Виланова.

Вторият треньор на Барселона даде висока оценка на изявите на тима, въпреки минималния успех с 1:0 снощи. „Двубоят не бе никак лек. Можехме да дадем почивка и на Лионел Меси, но тъй като очаквахме труден мач, а и отбора се чувства по-спокоен с него на терена предпочетохме да не го правим. Освен това Лео се чувства отлично и във форма. Отборът също се намира в добро състояние, това си личи по резултатите.

Не бих казал, че мислите ни са били насочени към мача с Арсенал. Много искахме да отбележим втори гол срещу Сарагоса, не сме се отпускали нито за момент. Не се получи обаче", коментира Виланова.

Той допълни, че капитанът на тима Карлес Пуйол не е взел участие в мача не заради факта, че не е възстановен, а като предпазна мярка. Очаква се защитникът да бъде на линия за мача с Арсенал във вторник