Цвети Пиронкова отпадна от US Open

Най-българска тенисистка не успя да повтори в US Open успехите си от Уимбълдън Снимка: Getty images
Най-българска тенисистка не успя да повтори в US Open успехите си от Уимбълдън

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна снощи във втория кръг на US Open след тежка загуба с 4:6, 0:6 от квалификантката Манди Минела.

За 98 минути тенисистката от Люксембург победи полуфиналистката на Уимбълдън в първия турнир, в който тя бе поставена в основната схема.

Пиронкова имаше проблеми със сервиза и направи много грешки, което доведе и до загубата.

Първият сет бе оспорван, като при 3:3 Минела направи пробив, който веднага бе върнат от пловдивчанката. След това обаче Минела спечели осем поредни гейма и така спечели мача.

22-годишната българка все пак ще запази позициите си в световната ранглиста, тъй като миналата година отпадна в първия кръг в Ню Йорк.