Мадридско дерби в 1/4-финалите за Купата на Краля

Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) се изправят един срещу друг в най-интересния мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Испания Снимка: getty images

Мадридското дерби между Реал и Атлетико ще бъде най-интригуващият двубой от четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля в Испания. До сблъсъка се стигна след като късно снощи в реваншите от осминафиналите Атлетико отстрани Еспаньол, а Реал - Леванте.

Вторият мач между Атлетико (Мадрид) и Еспаньол, игран на „Корнея Ел Прат" завърши 1:1, а „дюшекчиите" продължиха напред благодарение на победата си с 1:0 в първия двубой преди две седмици. Головете снощи вкараха Серхио Агуеро за Атлетико и Луис Гарсия за Еспаньол.

Реал (Мадрид) пък аристократично загуби с 0:2 от Леванте в реванша. „Белите" бяха без половината си титуляри, които след разгрома с 8:0 в първия мач получиха почивка от Жозе Моуриньо. През второто полувреме португалският наставник пусна на терена и завърналият се след дълго лечение Рикардо Кака. Бразилецът обаче показа, че все още е далеч от добрата си форма.

„Не мога да критикувам играчите. Беше трудно да се мотивираме, но мисля, че момчетата излязоха с положителна нагласа. Реално двубоят отиваше към нулево равенство, но ние не бяхме достатъчно внимателни и Леванте заслужи победата. Сега ще срещнем Атлетико (Мадрид) и това обещава да е много интересен сблъсък", коментира Моуриньо след двубоя снощи.

Той похвали Кака и изрази задоволството си от факта, че бразилецът не чувства никаква болка в коляното. "Кака със сигурност ще играе срещу Виляреал. Публиката на "Бернабеу" ще види защо той е един от най-добрите футболисти в света. Ако днес можехме да си позволим да загубим, срещу Виляреал нямаме право на грешка", добави Моуриньо.

Големият съперник на неговия тим - Барселона - ще има сравнително лесна задача на четвъртфиналите. Тимът на Хосеп Гуардиола ще се изправи срещу втородивизионния Бетис. Съставът, който е лидер в Сегунда Дивисион би с 3:1 Хетафе и въпреки поражението си с 1:2 в първия мач продължава напред.