Литекс опита всичко по силите си, но не съумя да изтръгне нещо от Динамо Снимка: Sport1.bg
Литекс опита всичко по силите си, но не съумя да изтръгне нещо от Динамо
Делев направи един от фрапантните пропуски за ЦСКА срещу Стяуа Снимка: Sport1.bg
Делев направи един от фрапантните пропуски за ЦСКА срещу Стяуа

Единствените ни останали участници в евротурнирите Литекс и ЦСКА записаха загуби в първите си мачове от плейофната фаза на Лига Европа и намалиха до минимум шансовете си продължаване напред.

Шампионите отстъпиха с 1:2 на Динамо (Киев) в Ловеч, а "армейците" записаха тежкото за турнирните битки 0:2 като гост на Стяуа в румънския град Клуж-Напока.

Въпреки все пак доста очакваното поражение от украинския гранд "оранжевите" опитаха да бъдат равностойни и в големи периоди от мача дори водеха играта на терена.

Класата обаче бе на страната на Динамо, който точно когато трябваше, вдигна оборотите и нанасяше своя удар.

Нулевото равенство бе нарушено още в 7-ата минута, когато груба грешка в защитата на Литекс освати съвсем сам Милевски в малкото наказателно поле и след безумно влизане в краката му от страна на Баривиера съдията отсъди дузпа. Милош Нинкович се нае с нейното изпълнение и успя да излъже бразилския страж.

Българският тим обаче много бързо се върна в мача благодарение на фантастично попадение на капитана в този двубой Христо Янев. В 13-ата минута той си обработи по великолепен начин една топка и със страхотен външен фалц я прати в горния ляв ъгъл на Шовковски.

Литекс водеше играта до почивката, но не успя да стигне до завършващ удар, който да направи обратът пълен.

През втората част обаче гостите натиснаха и пропуснаха на няколко пъти. В един момент ловчанлии изравниха играта, но точно тогава Динамо удари лошо за втори път.

В 77-ата минута след показно разиграване пред и в наказателното поле на "оранжевите" топката бе центрирана към Браун, който с глава направи шансовете за българския първенец на реванша илюзиорни.

Илюзиорни изглеждат и тези на ЦСКА, макар че отборът на Милен Радуканов въобще не заслужаваше да загуби с два чисти гола от румънския си еквивалент.

Стяуа показа сериозно висок процент голова ефективност, докато тази на "червените" бе нулева. След четвърт час игра първо Райс М'Боли, който се представи най-добре от всички, спаси вратата си от гол, но няколко секунди след това бе безпомощен при изстрела на Галамас с глава от няколко метра.

ЦСКА направи стопроцентови пропуски чрез Делев, Зику и Адемар, като особено чисто бе това на румънеца, стрелял от 3-4 метра на полупразна врата и нацелил крака на игралия цял мач като титуляр Валентин Илиев.

Тату в 77-ата минута пък бе авторът на второто попадение, когато бе престъпно оставен от Бандаловски и Стоянов да пробие през центъра и да прати топката в долния десен ъгъл на М'Боли.