Испания с нова европейска титла

Испания е новият европейски шампион за юноши до 19 г. след като спечели с 3:2 срещу Чехия Снимка: uefa.com

Испания спечели втора европейска титла при подрастващите това лято. След като преди месец младежкият национален тим на страната световен шампион взе златото на континенталното първенство снощи същото направиха и юношите до 19 г. На финала на Европейското първенство в Румъния испанците биха с 3:2 Чехия след продължения.

„Ла рохита" на два пъти изоставаше в резултата след като Крейчъл откри в 52-та минута за Чехия. Пет минути преди края на редовното време Хон Ауртенече изравни и вкара мача в продължения.

В 97-та минута чехите отново поведоха след попадение на Лаха. Два гола на юношата на Валенсия Пако Алкасер - в 107-та и 114-та минути обаче донесоха титлата на Испания.

Това е четвъртата купа спечелена от някой от националните отбори на Испания за последните три години. През 2008 г. мъжкият тим взе злато на европейското първенство в Австрия и Швейцария, през 2010 г. „ла фурия роха" стана и световен шампион, преди месец младежите до 21 г. триумфираха на континенталното първенство в своята възраст, сега същото направиха и юношите.

Последни в списъка за тази година може да станат юношите до 20 г., които преди дни започнаха участието си на световното първенство в тази възраст.