Лацио и Наполи поведоха в Италия преди дербито

Футболистите на Наполи поздравяват Марек Хамшик, който откри резултата срещу Рома Снимка: Getty Images

Лацио се наложи над Катания с 1:0 и излезе начело в италианската Серия "А" преди дербито Интер - Ювентус, което е тази вечер от 21:30 ч. Гола за "орлите" отбеляза опорният халф Стефано Маури.

На второ място се настани отборът на Наполи, който бе категоричен срещу Рома, побеждавайки с 2:0 с попадение на словашката звезда Марек Хамшик и автогол на бразилския защитник на столичани Жуан.

След загубата "вълците" заемат уверено предпоследната позиция в класирането, като единствено Удинезе имат по-малко точки.

На трето място, отстъпвайки само по отбелязани голове на Рома, е Милан, който вчера би Парма като гост с 1:0, благодарение на красивия изстрел на Андреа Пирло от 25 метра. Българският нападател на домакините Валери Божинов влезе като смяна през втората част, но не успя да помогне на своя отбор.

При успех на Интер срещу Ювентус довечера в Дербито на Италия шампионите ще си върнат първата позиция, но ако "Старата госпожа" победи "нерадзурите", то тя ще ги настигне на четвъртата позиция.

Хавиер Санети, Валтер Самуел, Горан Пандев и Тиаго Мота няма да са линия за Интер заради травми, но Диего Милито и Марко Матераци са възстановени и ще са на разположение на треньора Рафаел Бенитес. Именно аржентинецът ще води атаката на европейските шампиони, като зад него ще действа триото Ето'о, Биабиани и Снайдер.

Треньорът на Ювентус Луиджи дел Нери по всяка вероятност ще заложи на двама в атака в лицето на Якинта и Дел Пиеро, а завърналият се след контузия Амаури ще бъде на пейката. "Черно-белите" тази вечер имат историческата задача да прекъснат рекордната серия на Интер от 43 срещи без загуба у дома.