Барселона започна защитата на Кралската купа

Номинираният за "Златната топка" Андрес Иниеста отбеляза най-красивия гол в мача с прехвърлящ удар извън наказателното поле Снимка: БГНЕС

Барселона стартира защитата на Купата на краля на Испания с победа с 3:0 в Алавес.

Тито Вилянова даде почивка на някои от звездите си, като вратарят Виктор Валдес, Жорди Алба, Шави, Педро и носителят на „Златната топка" Лионел Меси въобще не попаднаха в групата.

Въпреки това голяма част от основните играчи все пак бяха на терена и каталунците не проявиха никакво подценяване спрямо третодивизионния си съперник.

Давид Вия откри резултата за каталунците в 40-ата минута, а скоро след почивката Андрес Иниеста вкара най-красивия гол в мача с прехвърлящ удар извън наказателното поле.

Франсеск Фабрегас се разписа с глава в 88-ата мин., за да донесе класическа победа на отбора си.

Така Барса на пракика обезпечи продължаването си напред още преди реванша, който ще се играе на 28 ноември.

В другия мач снощи Валенсия също не срещна проблеми срещу друг противник от третото ниво на испанския футбол Сегунда „Б" дивисион - отборът на Ягостера.

„Прилепите" се наложиха с 2:0 на чужд терен и вече гледат към осминафиналния кръг.

Тази вечер шампионът Реал (Мадрид) гостува на още един тим от Сегудна „Б" - Алкояно.

Най-оспорваните мачове от 1/16-финалите се очаква да бъдат в четвъртък, когато ще се срещнат три елитни двойки: Севиля - Еспаньол, Депортиво (Ла Коруня) - Майорка и Валядолид - Бетис.