Лидерът Лудогорец разби и Локомотив (София)

Бразилският нападател на Лудогорец Марселиньо се разписа два пъти във вратата на Локомотив (София) и вече има 8 гола на сметката си през сезона Снимка: Булфото

Отборът на Лудогорец продължи победната си серия у дома през своя първи сезон в „А" група, разбивайки Локомотив (София) с 4:0.

Така „орлите" записаха седми пореден успех в Разград, а столичани - четвърта загуба в последните си пет мача.

Точни за водача в класирането по два пъти бяха бразилецът Марселиньо и Станислав Генчев. Така нападателят от Страната на кафето вече има 8 гола и диша във врата на лидера в листата на стрелците Янис Зику от ЦСКА.

С новите си три точки тимът от Разград остана сам на върха в таблицата с 31 точки преди утрешното гостуване на ЦСКА във Враца на местния Ботев. С 11 Локомотив (София) пък е само на два пункта от зоната на изпадащите.

Друг столичен отбор - Славия, отново изненада с резултата си, но този път неприятно. „Белите" допуснаха равенство 1:1 на свой терен с аутсайдера Видима-Раковски. Въпреки своето превъзходство домакините не успяха да реализират головите си положения и се задоволиха само с точка.

Междувременно и Берое прекъсна серията си от три победи, губейки с 0:2 от Черно море във Варна. Точни за „моряците" бяха нападателите Мирослав Манолов и Дончо Атанасов, които отбелязаха ранни попадения - в 1-ата и в 11-ата минута, а до края резултатът не претърпя промяна.