Левски продължи напред за Купата след 3:0 срещу Етър

"Сините" приключиха годината с победа Снимка: Sofia Photo Agency
"Сините" приключиха годината с победа
Мачът бе последен в кариерата на съдията Антон Генов Снимка: БГНЕС
Мачът бе последен в кариерата на съдията Антон Генов

Левски приключи пролетта с победа, отстранявайки с 3:0 отбора на Етър на осминафинал за Купата на България.

Въпреки категоричния резултат „сините" не стигнаха никак лесно до него, като в периоди от първата част домакините дори имаха преимущество на своя стадион „Ивайло" във Велико Търново.

Треньорът на Етър Георги Тодоров, който е бивш наставник на Левски, обаче имаше лошия късмет двама от основните му играчи - Стойчо Младенов и Патрик Самба, да получат контузии още през първото полувреме.

След почивката ритъмът в играта на домакините се разстрои, а столичният тим поведе в резултата след гол на Иван Цветков. До края на мача Даниел Димов и отново Цветков донесоха крайното 3:0.

В 73-ата минута за Левски влезе 16-годишният халф Радослав Цонев, който игра своя втори мач при мъжете. Тийнейджърът се понрави с техничните си отигравания.

Двубоят във Велико Търново бе последният в кариерата на арбитъра Антон Генов, който на 45-годишна възраст прекратява съдийската си кариера, след като вече се превърна в рекордьор по ръководени мачове в „А" група.

„Приключвам кариерата си с удовлетворение от това, което съм постигнал в своята кариера. Много неща помня, но хубавите моменти са доста повече от лошите. Най-голямото ми постижение е времето, когато бях сред първите 30 съдии в класацията на УЕФА. Проблеми винаги има, съдиите не сме безгрешни, но виждам една много хубава насока от страна на българските футболни клубове да оставят реферите да работят спокойно - само така може да се развиват и младите съдии", заяви след мача Генов.