Шампионите оглавиха класирането еднолично

Головете за победата на Литекс над Славия отбелязаха Светослав Тодоров и Александър Барт

Шампионите от Литекс оглавиха еднолично класирането в "А" група след победа над Славия в Ловеч с 2:0.  Головете реализираха Светослав Тодоров и Александър Барт.

Старши треньорът на гостите Емил Велев бе изгонен с червен картон през второто полувреме, след като нахлу на терена с претенции за дузпа за игра с ръка на Барт в наказателното поле. Славистите поискаха наказателен удар и през първата част, когато същият защитник задържа нападателя Георги Христов в наказателното поле.

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов бе бесен след мача от отсъжданията на рефера Николай Йорданов... "Грозно, грозно, много грозно! Видях две дузпи за Славия, които не бяха отсъдени. Ще видим обаче каква оценка ще получи Йорданов, тъй като шефът на реферите Коце Костадинов беше на мача. Утре ще покажа снимки, за да видят добре какво се случва. Велев бе изгонен, тъй като искаше с пълно право дузпа за Славия. Имаше игра с ръка, но явно в Ловеч някой от нашите играчи трябва да бъде убит, за да свирят дузпа", заяви босът на "белите".

Самият Велев бе доста по-умерен в изказването си и потърси вината за загубата предимно в собствените си играчи... "Неприятна загуба. Жалкото е, че имахме положения за голове, но не можахме да ги вкарахме. Не знам защо ме изгони съдията. Реагирах по-бурно, защото видях, че топката се удари в ръката на Барт, но щом съдията не отсъди дузпа, аз какво да направя. Литекс имаха една ситуация през първото полувреме, от която ни поведоха. Като не се вкарват голове, не може да се побеждава.

Не мисля, че заслужено ни победиха, но нещо все не ни достига в завършващия удар или завършващото подаване", каза Кокала.

В другия мач от "А" група, игран днес, Черно море се наложи над Локомотив (София) с 1:0 като дългоочаквания си първи гол в България вкара бразилският нападател Марио Жардел. Легендарният стрелец на Порто влезе като смяна през второто полувреме и се разписа с глава в типичния си стил.