Шалке се разправи с шампиона Байерн

Мерките на Феликс Магат дадоха резултат и Шалке би Байерн (Мюнхен) Снимка: getty images
Мерките на Феликс Магат дадоха резултат и Шалке би Байерн (Мюнхен)

Германският вицешампион Шалке спечели с 2:0 дербито на 15-ия кръг на Бундеслигата срещу носителя на титлата Байерн (Мюнхен). С успеха „кралскосините" се реваншираха на привържениците си за разгромното поражение от Кайзерслаутерн с 0:5 през миналата седмица.

Двата гола за победата на Шалке отбелязаха Хурадо и Хьоведес. Освен голмайсторите в герой за „кралскосините" се превърна и вратарят Мануел Нойер. Германският национал спаси удари на Бастиан Швайнщайгер и Тони Кроос, като последния удари и гредата.

Поражението изпрати Байерн на седмо място в класирането, Шалке пък остана 15-ти.

В друг мач от кръга Айнтрахт (Франкфурт) победи Майнц 05 с 2:1. Така Айнтрахт направи лидера Борусия (Дортмунд) есенен първенец, тъй като в оставащите два кръга преди зимната пауза Майнц едва ли ще успее навакса седемте си точки изоставане.

Без попадения пък завърши двубоя между Волфсбург и Щутгарт - 0:0. В 73-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на Жозуе срещу Багфреде. Зад топката застана Торстен Фрингс, но вратарят Беналио изби с крак, топката рикошира в напречната греда и се върна на терена.

Само две минути по-късно същата сцена се разигра пред вратата на Вердер. Съдията отсъди дузпа за фаул на Прьодл срещу Манджукич, но капитанът Един Джеко стреля високо над вратата.

С гол на звездата си Папис Демба Сисе пък отборът на Фрайбург стигна до минимален успех с 1:0 при домакинството си на Хамбургер ШФ. Трите точки изкачиха Фрайбург на пето място в класирането докато Хамбургер остана едва девети