ЦСКА би черногорци, класира се на финал

Мишел Платини отбеляза победния гол за "армейците" в допълнителното време Снимка: Getty Images
Мишел Платини отбеляза победния гол за "армейците" в допълнителното време

ЦСКА победи с 2:1 черногорския Будучност в приятелска среща, играна в Турция, където "червените" са на лагер.

И трите гола в мача паднаха в последните 15 минути, като българският тим откри в 75-ата с гол на Жуниор Мораес от дузпа за нарушение срещу Антон Карачанаков, която бе бурно оспорвана от противниковия отбор.

Две минути по-късно водачът в първенството на Черна гора изравни чрез Мугоша, но в добавеното време "армейците" успяха да се доберат до победата с попадение на Мишел Платини.

Двубоят е част от четиристранен турнир, като ЦСКА ще играе в сряда финал срещу победителя от двойката Динамо (Букурещ) - Зимбру.

Днешният мач влезе в историята с това, че бе първата контрола, предавана директно по черногорска телевизия.