Бразилия се изложи на старта срещу 10 от ЮАР

Неймар и останалите звезди на Бразилия се изложиха пред собствена публика, завършвайки 0:0 с ЮАР на старта на футболния турнир

Бразилия стартира със срамно равенство участието си на футболния турнир на домашната Олимпиада. Тимът на Тите завърши 0:0 срещу ЮАР в първия си мач от група A.

В състава на кариоките бяха играчи като Неймар, Фелипе Андерсон и новото попълнение на Манчестър Сити Габриел Жезус.

Африканците останаха с човек по-малко в 59-ата минута, когато Мвала си изкара два жълти картона в рамките на само четири минути.

Дори останали 11 срещу 10 и след влизането на Рафиня обаче домакините не успяха да пречупят ЮАР.

Другият мач в групата между Ирак и Дания също завърши наравно 0:0.

Всички резултати от първия кръг на груповата фаза от футболния турнир на олимпийските игри: