Майнц се върна на върха в Германия

Майнц 05 отново е на върха в Германия Снимка: getty images
Майнц 05 отново е на върха в Германия

Хитът на този полусезон в Бундеслигата - отборът на Майнц 05 престоя само седмица на второто място в класирането.

Тимът на Томас Тухел се върна на върха още след 9-ия кръг след като спечели с 1:0 срещу Байер (Леверкузен). Малко преди успеха на Майнц досегашният лидер Борусия (Дортмунд) направи 1:1 с Хофенхайм.

Успехът на Майнц 05 донесоха резервите Андре Шюрле и Андреас Иваншитц. Те се появиха в игра в 68-та минута.

Две минути по-късно Шюрле получи чудесен пас отдясно на наказателното поле, намери Иваншитц с успоредно на голлинията подаване и австрийският национал разстреля Адлер за 1:0.

В 80-ата минута "аспирините" бяха близо до изравняване, но след удар на Сидни Сам топката облиза напречната греда.

В ответната атака шут на Алагуи беше отразен от Адлер. До края на мача тимът на Леверкузен опита всичко възможно, за да изравни, но резултатът остана непроменен.

Борусия (Дортмунд) пък прекъсна серията си от седем поредни победи след 1:1 с Хофенхайм у дома. Срещата се разви изключително драматично, особено в последните си минути.

Гостите успяха да поведат с ранен гол на Демба Ба още в 9-та минута и се виждаха сигурни победители, но с попадение от пряк свободен удар на бразилеца Антонио да Силва буквално в последната секунда на даденото от съдията продължение, "жълточерните" стигнаха до точката.

Преди това за състава на Юрген Клоп дузпа пропусна Нури Сахин. Червен картон получи капитанът на Хофенхайм Сеяд Салихович.

В следващия кръг Борусия (Дортмунд) излиза срещу лидера Майнц 05 в директен спор за първото място в класирането.

В последната среща днес Щутгарт спечели ценна победа с 2:0 срещу Санкт Паули. Това е първият успех на Щутгарт от пет мача насам. По този начин "швабите" се измъкнаха на точка от зоната на изпадащите и са 14-и. Санкт Паули пък заема 10-а позиция.