Лудогорец падна с 2:6 в Марбея

"Зелените" започнаха катастрофално в Испания Снимка: Sport1.bg
"Зелените" започнаха катастрофално в Испания

Шампионът на България Лудогорец записа срамно поражение с 2:6 от бразилския Атлетико Паранензе в мач от турнира "Марбея къп".

Нищо не предвещаваше такъв развой, след като в 38-та минута "зелените" получиха правото да изпълнят спорна дузпа, но Светослав Дяков не успя да преодолее вратаря на южноамериканците.

Секунди след това главният рефер отново отсъди 11-метров наказателен удар, но в противоположния край на полето. Дузпата отново бе изключително спорна, но този път Атлетико се възползва от предоставения шанс и реализира чрез Елиас.

Малко преди двата тима да се оттеглят на почивка, бразилците стигнаха до втори гол. Елиас изведе чудесно Маркос, който прехвърли вратаря Власислав Стоянов за 2:0.

След почивката на стадион „Сан Педро“ паднаха още шест гола. В 63-та минута защитата на Лудогорец в центъра на отбраната отново се пропука, а Дейвид стреля точно за 3:0. Минута по-късно Атлетико стигна до 4:0. Маркос успя да преодолее трима защитници на Лудогорец, за да реализира за 4:0.

В 72-та минута Жуниор Кишада успя да върне един гол в мрежата на бразилците, след като успя да мушне топката отблизо в мрежата на Алетико. Неприятностите за българския тим не свършиха до тук. Лудогоец си отбеляза автогол в 74-та минута. След центриране от корнер, Георги Костадинов засече топката с глава в собствената си мрежа за 5:1.

Двата тима продължиха да бележат. Атлетико Паранензе тотално разби Лудогорец, след шести гол за бразилците, дело на Мануел за 6:1.

Последният гол в мача бе в полза на тима от Разград. Жуниор Кишада реализира за 2:6. След чудесна комбинация между Ернандес, Костадинов и Кишада, последният успя да се разпише за втори път в мача.

В първия двубой от турнира Марбея Къп, грузинският Торпедо Кутаси победи Рапид Букурещ след изпълнение на дузпи. Мачът завърши 1:1 в редовното време, а при дузпите грузинците спечелиха с 5:4. След мача на Лудогорец ще се играе срещата Динамо Киев – Оцелул, която ще определи следващия съперник на българите.

ЛУДОГОРЕЦ - АТЛЕТИКО ПАРАНЕНЗЕ 2:6

0:1 Елиас 42 д.