Байерн наказа и Шалке, Хановер с късен обрат срещу шампиона

Петерсен (вдясно) първи разпечати вратата на Шалке 04 Снимка: Getty Images
Петерсен (вдясно) първи разпечати вратата на Шалке 04

Най-титулуваният немски клуб Байерн увеличи победната си серия Бундеслигата на пет мача, след като удари Шалке 04 като гост в дербито на VI кръг.

Така баварците излязоха еднолично начело в таблицата с актив от 15 точки, докато "кралско-сините" паднаха на 9-а позиция с 9.

Резултатът на "Фелтинс Арена" бе открит в 21-ата минута от Нилс Петерсен.

Бившият играч на Енерги (Котбус) бе изведен сам срещу вратаря и след негов първи удар успя да прокара само топката между краката му.

При втория тя отново рикошира, но в тялото на защитник преди да влети в мрежата.

Четвърт час преди края интригата съвсем бе убита, като при акция на Байерн отдясно и груба грешка на Пападопулос Томас Мюлер от няколко метра простреля Ферман.

По-рано днес Борусия (Дортмунд) продължи с неубедителното си представяне от началото на сезона и допусна късен обрат като гост на Хановер.

Шампионите водеха с 1:0 до 87-ата минута след автогол на Кагава, но Карим Хагуи и Дидие Конан Я реализираха за удоволствие на местните фенове.

Малко след това Артур Собиех от Хановер бе изгонен, но това не оказа влияне върху крайния резултат.