България почна със загуба на Евроволей 2011

Волейболистите ни започнаха със загуба участието си на Евроволей 2011 Снимка: fivb.org
Волейболистите ни започнаха със загуба участието си на Евроволей 2011

Волейболистите на България започнаха с шокираща загуба участието си на европейското първенство в Австрия и Чехия. В първи мач от група D нашите отстъпиха с 2:3 (24:26, 25:27, 26:24, 25:17, 15:17) на Словакия.

Най-резултатен за нашите бе Матей Казийски с 28 точки. За Словакия с 33 точки се отчете Мартин Немец.

Добрата новина за тима ни е, че успя да спечели точка в сблъсъка и ще има шанс при успех в другите си две срещи все пак да се бори за първото място в групата. Именно то дава право на директно класиране за четвъртфиналите на Евроволей 2011. Според регламента в следващата фаза място ще намерят и втория и третия в потока, но те ще трябва да играят един допълнителен мач от плейофите.

Приятно впечатление при поражението направиха единствено изявите на двама от дебютантите на такъв форум - Костадин Гаджанов и Тодор Скримов. Първият се появи още в първия гейм на мястото на Теодор Тодоров, а вторият замени Тодор Алексиев в третия гейм. Именно благодарение на отличните изяви на Скримов на начален удар тимът ни навакса пасив от пет точки в третата част, спечели я, а след това стигна и до тайбрек.

Срещу Словакия българите отново се представиха добре на блокада като записаха 14 точки срещу 10 на съперника. Тимът ни се справи и на посрещане - 67% срещу 65% за съперника, както и при началния удар където завърши с 8 точки срещу 0 за словаците. Българите обаче отстъпиха сериозно в ефективността на атаката си - 47% срещу 57% за Словакия.

Във втория мач утре съперник на тима ни е отборът на Полша. Двубоят е от 19,00 ч. българско време в Прага.