Реал (Мадрид) излъга Валенсия в драматичен мач

Срещу Валенсия Кристиано Роналдо вкара 14-я си гол в Примера Дивисион Снимка: Getty images
Срещу Валенсия Кристиано Роналдо вкара 14-я си гол в Примера Дивисион
Жерар Пике отбеляза първия гол за Барселона срещу Сарагоса Снимка: Getty images
Жерар Пике отбеляза първия гол за Барселона срещу Сарагоса

Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона не допуснаха изненади в двубоите си от 13-я кръг на Примера Дивисион. На стадион „Местая" Реал се наложи с 3:2 над Валенсия, докато на „Ноу Камп" Барселона би с 4:0 Сарагоса. Така двата гранда останаха на първо и второ място в класирането, а разликата помежду им се запази три точки в полза на тима на Жозе Моуриньо.

Попаденията за Реал срещу Валенсия отбелязаха Карим Бензема, Серхио Рамос и Кристиано Роналдо. Головете за домакините бяха дело на Роберто Солдадо. Нападателят вкара и трето попадение в последната минута на редовното време, но то бе отменено заради засада. Същото още през първото полувреме се случи и на Сами Кедира от Реал

В края на продължението домакините от Валенсия пък удариха греда, след което претендираха за дузпа за игра с ръка на играч на Реал (Мадрид). Вратарят и капитан на Реал Икер Касияс пък демонстрира класа с изключително спасяване в последните секунди.

За Карим Бензема това бе седмия му гол от началото на сезона в Примера Дивисион. Два пъти повече попадения има Кристиано Роналдо - 14. Португалецът обаче продължава да изостава на гол от лидера при голмайсторите в Ла Лига Лионел Меси.

Роберто Солдадо пък вече има осем гола Примера Дивисион през този сезон. Двете му попаденияобаче не помогнаха на Валенсия да избегне първото си поражение у дома. Преди това „прилепите" имаха 4 победи и 2 равенства на собствения си стадион.

Реал пък продължи добрата си серия в шампионата като в последните 8 мача тимът е спечелил 8 победи. Като гост играчите на Жозе Моуриньо имат вече 5 успеха, но и 1 равенство и 1 загуба.

Основният им съперник за титлата - Барселона обаче бе доста по-убедителен в успеха си. Каталунците спечелиха с 4:0 срещу Сарагоса като домакин. Попаденията на стадион „Ноу Камп" отбелязаха Жерар Пике, Карлес Пуйол, Лионел Меси и Давид Вия.

За двамата защитници головете дойдоха в едва първия цял мач, който изиграха заедно от началото на този сезон в Примера Дивисион. Пике и Пуйол започнаха едновременно като титуляри само в още една среща - срещу Расинг Сантандер на 15 октомври. В онзи двубой обаче Пике остана на терена само 8 минути и бе заменен заради контузия. Двамата не се бяха разписвали в един и същи мач от дербито с Реал (Мадрид) през май 2009 г. Тогава Барселона спечели с 6:2.

За Лионел Меси това бе гол №15 в Примера Дивисион този сезон и общо 204 в кариерата му в Барселона. Само за календарната 2011 г. Меси е отбелязал 50 попадения за каталунците в 50 официални срещи. Това бе деветия гол на аржентинеца в последните 7 мача в първенството между Барселона и Сарагоса

Давид Вия пък отбеляза едва четвъртия си гол в Ла Лига. За последно той се разписа на 24 септември при успеха с 5:0 над Атлетико (Мадрид).

Това бе 10-ят пореден двубой от шампионата, игран на стадион „Ноу Камп", в който каталунците запазиха вратата си суха. Защитата на Барселона продължава да е №1 в първенството с едва 6 допуснати попадения. Само през този сезон пък играчите на Барселона са вкарали 30 гола на собствения си стадион.