Надал и Мъри продължават напред на "Ю Ес Оупън"

Надал продължава атаката си към титлата в Ню Йорк Снимка: БГНЕС
Надал продължава атаката си към титлата в Ню Йорк

Бившият световен №1 в мъжкия тенис Рафаел Надал се класира за III кръг на Откритото първенство на САЩ, след като преодоля 99-ия в ранглистата на ATP Николас Маю (Франция).

Испанецът победи в първите два сета с по 6:2, а в третата част Маю се отказа от участие в срещата, продължила точно 81 минути.

Надал постигна 22 уинъра и допусна само пет непредизвикани грешки.

Единствената срещу между него и Маю до момента беше спечелена от французина.

В III кръг Рафа Надал ще се изправи срещу аржентинеца Давид Налбандиян, който надигра хърватина Иван Любичич  с 6:4, 1:6, 6:3, 6:2. Надал има четири победи в четири двубоя с Налбандиян.

В друга среща от II кръг №4 в основната схема Анди Мъри  спечели изключително трудно срещу Робин Хаазе (Холандия) с 6:7, 2:6, 6:2, 6:0, 6:4.

Британецът, който е трикратен финалист в турнири от Големия шлем, оцеля в много драматичен двубой.

Хаазе, който е №41 в ранглистата на ATP, поведе с 2:0 сета, но след това Мъри загуби само два гейма в следващите две части, изравнявайки резултата.

При 4:4 в последния сет Мъри постигна нов пробив, след което сервира за спечелване на драматичната среща.

№5 в основната схема Давид Ферер (Испания) спечели категорично срещу представителя на домакините Джеймс Блейк с 6:4, 6:3, 6:4.

Представителят на домакините Джон Иснър продължи с отличното си представяне и преодоля сънародника си Джинепри с 6:4, 6:3, 6:4 в мач, в който направи 20 аса и постигна 45 уинъра.