Литекс и ЦСКА взеха рутинни победи

Този път отборите на Литекс и Черноморец изиграха цял мач Снимка: Burgas24.bg
Този път отборите на Литекс и Черноморец изиграха цял мач
Треньорът на Славия Емил Велев бе освиркван и псуван от публиката на ЦСКА през целия мач между двата отбора и не изневери на буйния си нрав, показвайки неприличен жест към трибуните Снимка: БГНЕС

Отборите на Литекс и ЦСКА победиха с по 1:0 съответно срещу Черноморец и Славия в ХХІІ кръг от "А" група.

Победата на шампионите в Бургас бе 14-а поредна в първенството и дойде в отложената от вчера среща с "акулите", когато електричеството на стадион "Лазур" спря в 15-ата минута на мача.

Единствения гол за Литекс вкара Христо Янев още в 7-ата минута.

С днешния си успех "оранжевите" увеличиха своя актив на 56 точки и имат с 11 повече от втория в класирането Левски преди "сините" да са изиграли своята с Черно море утре вечерта.

Третият в таблицата ЦСКА взе още по-рано аванс срещу Славия в днешното столично дерби, като Грегъри Нелсън се разписа още в 3-ата минута, а резултатът се запази до края.

Пикантност в доста скучния мач внесе наставник на "белите" Емил Велев, който отвърна с неприличен жест на постоянните освирвквания и обиди от страна на публиката на ЦСКА.

След мача бившият футболист и треньор на Левски намери своето обяснение за крайно негативното отношение на червените фенове към него... "Може би се държат така, защото съм ги бил много пъти", каза Кокала.

„Отново ранен гол и не можахме да покажем това, което можем да играем. Ранният гол ни стъписа и не можахме да се отърсим до края на първото полувреме", коментира мача той.

„Имаше играчи, които висяха с четири картона и не исках да им покажат пети, иначе нямаше да правя такива промени", обясни Велев направените смени с предстоящия полуфинал за Купата на България срещу Пирин, който може и да класира "белите" за Лига Европа.

Колегата му от ЦСКА Милен Радуканов заяви, че е доволен от отбора си, но същевременно футболистите могат много повече от това...  "Доволен съм от победата, мисля, че можем и много повече. Щом не са ни вкарали гол, значи защитата се е справила добре. Радващо е, че хората, които влизат могат да се справят, показват добро ниво. Така трябва да бъде", каза младият специалист.