Интер се сбогува с титлата, Рома също разочарова

Под ръководството на Леонардо през седмицата Интер отпадна от Шампионската лига, а сега и загуби шансовете си за защита на "скудетото" Снимка: Getty Images
Въпреки липсата на наказания голмайстор на отбора Златан Ибрахимович, Кларънс Зеедорф (на заден план) откри резултата срещу Сампдория, а после Антонио Касано и Робиньо добавиха по още едно попадение за класическата победа Снимка: Getty Images

Шампионът на Италия Интер на практика загуби шансове за защита на "скудетото", след като падна с 0:2 като гост на борещия се да не изпадне Парма.

Головете за "дуковете" реализираха Себастиан Джовинко и Амаури. Българинът Валери Божинов влезе в 82-ата минута и асистира за второто попадение, след като негов удар бе отбит от вратаря на "нерадзурите" Жулио Сезар и топката попадна в нападателя на Парма.

Така единственият шанс за трофей този сезон за европейския и световен клубен шампион остава турнирът за Купата на Италия.

Водачът в класирането Милан се възползва отлично от създалата се ситуация и с класическа победа 3:0 срещу Сампдория увеличи на осем точки разликата с градския си съперник Интер, който е на трето място. Вторият в таблицата Наполи играе утре в късния мач у дома с Удинезе.

По-рано днес, часове след като бе финализирана сделката по закупуването на контролния пакет акции на Рома, който стана първият италиански клуб от такъв ранг собственост на чужденци, "вълците" поднесоха неприятна изненада на новите си шефове. "Джалоросите" загубиха у дома с 2:3 от Палермо и сериозно компрометираха шансовете си за класиране в четворката и участие в Шампионската лига.

Резултата откри от дузпа капитанът на Рома Франческо Тоти със седмия си гол в последните четири мача. Към края на първото полувреме също от бялата точка чилийският нападател Маурисио Пиниля изравни резултата.

Мачът вървеше към равенство, но не така мислеше 20-годишният уругваец Абел Ернандес, който наниза още два гола за гостите в 84-ата и 90-минута и попадението на Мирко Вучинич за "вълците" в добавеното от съдията време не промени нищо.