Бербатов игра цял мач при пестелив успех на Юнайтед, Роналдо мина кота 100

Бербатов съжалява за пропуска си срещу Оцелул, но бе сред най-активните на терена Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отново победи румънския Оцелул с 2:0 в мач от VI кръг на група "C" на Шампионската лига, така както го стори преди половин месец в Букурещ.

Въпреки успеха "червените дяволи" отново не показаха играта, която се очаква от тях, като това доведе и до някои опасни ситуации пред вратата на Де Хеа.

Цял мач като титуляр за домакините игра Димитър Бербатов, който стартира заедно с друга дълбока резерва от началото на сезона Майкъл Оуен. Крилото обаче се задържа на терена само 11 минути, тъй като получи контузия и бе заменен от Хавиер Ернандес.

За Бербатов това бе мач №50 в Шампионската лига. Като цяло българинът се представи на висота. Двамата с Рууни покриваха най-голям периметър на терена и навъртяха най-сериозен километраж.

Българинът даде няколко характерни за него прецизни паса към свои съотборници, а освен това имаше и отлична възможност да се разпише във вратата на Оцелул, но от малък ъгъл стреля в мрежата от външната страна.

Именно от Бербатов тръгна атаката при първия гол. Той ангажира противников защитник пред наказателното поле, след което пусна топката към нахлуващия отдясно Джоунс.

Той на свой ред центрира към близката греда, където Оуен продължи към далечната и там на празна врата Валенсия подложи крак за 1:0.

Голът на успокоението за Юнайтед дойде в 87-ата минута. Уейн Рууни получи топката на около 25 метра фронтално срещу вратата, стреля и след последвал рикошет тя опъна мрежата на гостите за втори път.

Трите точки за "червените дяволи" ги изкачиха на върха във временното класиране след изненадващата грешна стъпка на Бенфика срещу Базел на своя "Луш" в Лисабон.

"Орлите" започнаха пределно мотивирани срещата и още в 4-ата минута Родриго даде преднина за португалския гранд. Бенжамин Хугел в 64-ата обаче смрази трибуните и съхрани надеждите на тима от Швейцария за 1/8-финалите.

Там вече е Реал (Мадрид), който записа четвъртата си поредна победа в група "D" след 2:0 срещу Лион на "Жерлан". Това бе и първи успех на "Белия балет" на този терен срещу традиционната си черна котка в лицето на френския гранд.

Кристиано Роналдо бе централната фигура в срещата, след като успя да реализира своя гол №100, откакто пристигна на "Сантяго Бернабеу".

Първо португалецът откри в средата на първото полувреме след много точен изстрел от пряк свободен удар в близост до границата на наказателното поле.

Юбилейното попадение падна в 69-ата минута, като този път Роналдо се разписа от дузпа с шут в центъра на мрежата.

Реал се превърна в единствения отбор, който до момента има пълен актив от 12 точки в груповата фаза и спокойно вече мисли за елиминациите.

Натам се е запътил и тимът на Аякс, разгромил с 4:0 пълния аутсайдер Динамо (Загреб) на "Амстердам Арина".

Така холандският колос вече има 7 точки, с 4 пред Лион, като двубоят помежду им е на 22 ноември във Франция.

Байерн и Манчестър Сити направиха решителни крачки за класиране в следващата фаза след важни победи в желязната група "А". Баварците се наложиха с 3:2 над Наполи у дома, като успяха да поведат с 3:0.

Мачът бе изключително емоционален и бе гарниран с два червени картона - на Хуан Камило Сунига (Наполи) в 70-ата и Холгер Бадщубер (Байерн) в 77-ата минута.

Марио Гомес реализира бърз хеттрик, опъвайки мрежата на неаполитанците до почивката, а секунди преди да настъпи тя Фернандес успя да намали.

Отново той съвсем заплете интригата в 79-ата минута, но силите на гостите стигнаха дотук.

Лидерът във Висшата английска лига пък стигна до далеч по-лесна победа срещу Виляреал на неговия "Ел Мадригал" в сравнение с драмата на "Итихад" преди 15 дни.

"Гражданите" спечелиха с 3:0, като Яя Туре се превърна в изненадващ най-добър реализатор за тях с двата си гола. Марио Балотели пък вкара от дузпа в края на първото полувреме.

За разлика от Серия "А", където се представя меко казано ужасно, Интер продължи с добрата си серия от победи в група "B" на Лигата и нанесе второ поражение на Лил, този път с 2:1 в Милано.

Валтер Самуел даде аванс за "нерадзурите" след 18 минути игра, а Диего Милито удвои в 65-ата.

Седем минути преди края Тулио де Мело запали искрица надежда за Лил, но тя угасна с последния съдийски сигнал.

В другия сблъсък от групата Трабзонспор и ЦСКА (Москва) единствени не успяха да си отбележат гол в сряда вечер и продължават да бъдат с по 5 точки в подреждането, запазвайки жива интригата за второто място.

Руските "армейци" доиграха срещата в числено намален състав заради втория жълт картон на звездата им Думбия четвърт час преди края.

Следващите мачове от Шампионската лига са на 22 и 23 ноември.