Михайлов пази за 1:1 срещу Фулъм, Илиев и Генков не играха

Николай Михайлов бе на ниво в мача срещу Фулъм в Лондон Снимка: Getty Images
Николай Михайлов бе на ниво в мача срещу Фулъм в Лондон

Отборите на българските национали Николай Михайлов, Валентин Илиев и Цветан Генков не успяха да запишат победи на старта на своята кампания в групите на Лига Европа.

Стражът на "трикольорите" бе титуляр за своя Твенте, спечелил точка след 1:1 на терена на "Крейвън Котидж" срещу лондонския Фулъм в мач от група "K".

Михайлов нямаше какво да направи в 19-ата минута, когато след груба грешка на негов съотборник в защитата позволи на Андрю Джонсън да излезе сам срещу него и да открие. Малко преди края на първото полувреме обаче Марк Шварцер си отбеляза автогол.

В другия двубой от групата добре познатият ни тим на Висла загуби с 1:3 от Одензе насред Краков, като Генков не попадна в групата за мача.

В тази на Стяуа пък бе Валентин Илиев, но той не получи шанс за изява и изгледа от пейката нулевото равенство срещу Шалке 04 на стадиона в Клуж в двубой от група "J". От този "хикс" се възползва Макаби (Хайфа), спечелил с 1:0 срещу кипърския АЕК (Ларнака) у дома.

Големите фаворити в група "I" - Удинезе и Атлетико (Мадрид), взеха своето при домакинствата си на Рен и Селтик.

"Зебрите" позволиха да им бъде поведено в резултата, но след попадения на Ди Натале и Армеро стигнаха до трите точки.

Колумбийската суперзвезда Радамел Фалкао официално откри головата си сметка за "дюшекчиите" след гол с глава във вратата на "детелините" още в 3-ата минута, а асистентът му за попадението Диего сам реализира в 68-ата.

Следващите мачове от Лига Европа са на 29 септември.